Kliensek GYIK
Ez az oldal a kliensek által feltett gyakori kérdéseket tartalmazza.
Mit csinál a pszichológus?
A pszichológus segít az egyéneknek megérteni és megoldani a lelki és érzelmi problémáikat. Támogatást nyújt a mentális egészség fenntartásában, a stressz kezelésében és a személyes fejlődésben. Különféle terápiás módszereket alkalmaz annak érdekében, hogy kliensei jobban megértsék önmagukat és hatékonyabban tudjanak szembenézni az élet kihívásaival.
Állandóan fáj a fejem. Tud ezen segíteni a pszichológus?
Igen, a pszichológus segíthet azonosítani a fejfájás mögött álló lelki okokat, mint például a stresszt vagy a szorongást, és hatékony módszereket javasolhat ezek kezelésére.
Mennyi ideig tart egy pszichológus konzultáció?
Egy pszichológiai konzultáció általában 50 percig tart.
A pszichológus eljön az otthonomba is, ha kérem?
Nem, a pszichológusok általában a rendelőjükben vagy online tartanak konzultációkat, otthoni látogatásokra nincs lehetőség.
A pszichológusnak titoktartási kötelezettsége van?
Igen, a pszichológusoknak szigorú titoktartási kötelezettségük van, így minden, amit a konzultáció során megoszt azt a pszichológus bizalmasan kezeli.
Lehet úgy pszichológushoz menni, hogy anonim marad a személyem?
Van rá lehetőség, de ez nem jellemző. A hatékony terápia érdekében fontos, hogy a pszichológus ismerje a kliens alapvető adatait.
A feleségemmel állandóan veszekszünk. Meg tudja oldani a pszichológus, hogy ne veszekedjünk?
Igen, a párterápia kifejezetten az ilyen jellegű problémák kezelésére szolgál, segítve a feleket a kommunikáció és a kapcsolati dinamikák javításában.
Éjszaka folyton felébredek, nem tudok aludni. Ebben tud segíteni a pszichológus?
Igen, a pszichológus segíthet az alvási problémák mögött álló lelki okok azonosításában és kezelésében.
Gondot okoz, hogy közösségbe menjek, rosszul érzem magam, mikor ott vagyok. Mit tehetek?
A pszichológus segítséget nyújt az ilyen esetek kezelésében is, például szorongás vagy társas fóbiák kezelésére kidolgozott módszerekkel.
Aki pszichológushoz jár, az bolond?
Nem. A pszichológushoz járó emberek többsége teljesen egészséges, és gyakran önfejlesztés céljából keresik fel a szakembereket. Mindenki számára hasznos lehet a pszichológiai támogatás.
Amerikában miért divat, ha valakinek van pszichológusa, Magyarországon meg rögtön hülyének nézik?
Ez a kérdés inkább kulturális különbségeket tükröz. Az Egyesült Államokban a mentális egészség fontossága széles körben elfogadott, míg Magyarországon még mindig van némi társadalmi előítélet a pszichológiai segítség igénybevételével szemben. Ez azonban folyamatosan változik, és egyre többen ismerik fel a mentális egészség fontosságát itthon is.
Hogy tárolják a rólam készült adatokat?
Az Ön adatait bizalmasan kezeljük. Az adatokat a konzultációk befejezése után töröljük, és nem használunk sütiket (cookie-kat) a weboldalon. Az adatokat kizárólag a kapcsolatfelvétel céljából tároljuk, és azokat a konzultációk végéig anonim módon kezeljük. Az adatok nem kerülnek be az EESZT rendszerébe.
Mennyi idő kell, és hogy tud segíteni a Pszichovital, ha elvesztettem a férjem és nem tudom feldolgozni?
A gyász feldolgozása egyénenként változó időtartamú lehet, és a pszichológus segíthet ebben a folyamatban. Egyéni konzultációk során támogatást és stratégiákat nyújtunk a veszteség feldolgozásához és az érzelmi gyógyuláshoz.
Miért nem találom meg a megfelelő párom?
A pszichológus segíthet megérteni, hogy milyen minták vagy akadályok állhatnak a párkapcsolati problémák mögött. Egyéni vagy párterápiás ülések során közösen dolgozhatnak azon, hogy felismerje és leküzdje ezeket az akadályokat, így növelve az esélyét a megfelelő társ megtalálására.
Az anyósommal nem értjük meg egymást. Ilyen esetben is fordulhatok a Pszichovitalhoz?
Igen, a családi konfliktusok kezelésében is segíthetünk, hogy javuljon a kommunikáció és a megértés egymás között.
Ha pszichológushoz megyek a problémámmal, ugye nem fog kinevetni?
Nem, a pszichológusok szakmai és empatikus hozzáállással kezelik a klienseket, és soha nem ítélkeznek vagy nevetik ki őket.